Nejasná správa o zasadaní MsZ Myjava 29. 9. 2015

28 sep

Sľúbil som si, že tu budem písať správy zo zasadaní (aj keď zatiaľ sú to skôr iba také upútavky…), ale hádam lepšie niečo, ako nič. Takže tu je oficiálna pozvánka mesta zverejnená na webe.

Napriek textu v pozvánke pôjde asi skôr o mimoriadne zasadanie (keďže je mimo plánu zasadnutí MsZ), ale to je detail.

Kompletné materiály, ktoré sme ako poslanci na zajtrajšie zasadanie MsZ dnes dostali, sú tu: 2015-09-29-Materialy-MsZ-Myjava.

Tie materiály sme dostali až dnes, napriek tomu, že podľa platného rokovacieho poriadku MsZ (bod 4) by sme ich mali mať k dispozícii spravidla najneskôr 5 dní pred zasadnutím… Takže toto zrejme asi bude tá výnimka, ktorá potvrdzuje dané pravidlo ;-). Zajtra sa možno dozviem odpoveď. Každopádne lepšie tie materiály dostať dnes ako až zajtra na stôl (ako mi bolo avizované), lebo to už by to MsZ bolo naozaj len fraška, či?

Na stránke Myjavy sú tieto materiály tiež v nejakej forme sprístupnené: http://www.myjava.sk/materinnly-na-rokovanie-msz

Neviem ešte, čo je v tých materiáloch, ani neviem, či tam ešte zajtra niekto k tomu programu rokovania niekto niečo nepridá, ale na druhej strane  čím viac prekvapení človek čaká, tým väčšia motivácia ísť sa tam pozrieť, či? 😉

Na zastupiteľstvo má právo prísť každý občan a okrem názorov na veci ktoré sa tam preberajú má možnosť povedať tam svoje otázky a pripomienky na ľubovoľnú vec, ktorá ho zaujíma (samozrejme ak sa týka mesta 😉 ). Je na to dokonca špeciálne vyhradený bod 3. –  pripomienky a otázky občanov.

Okrem toho občania môžu svoje otázky a pripomienky k preberaným bodom dávať počas celého rokovania zastupiteľstva (ako vyplýva rokovacieho poriadku MsZ). Vstup je voľný. Vstupné sa nevyberá 😉 a všetci sú vítaní…

Špeciálne na tomto mimoriadnom zasadaní bude na otázky a pripomienky občanov dostatok času, keďže sú na programe iba dva ďalšie body (4. a 5.):

Takže miesto záveru: Zasadnutie Mestského zastupiteľstva v Myjave, sa uskutoční  v utorok  29. septembra 2015 o 16.00 h vo veľkej zasadacej miestnosti Mestského úradu v Myjave, 2. poschodie, číslo dverí 305. Program rokovania bude nasledovný:

  1. Otvorenie, schválenie programu
  2. Určenie overovateľov zápisnice
  3. Pripomienky a otázky občanov
  4. 5. zmena rozpočtu Mesta Myjava v roku 2015 –  schválenie rozpočtu
    novovzniknutého právneho subjektu MŠ Bradáčova 773/30, Myjava
  5. Predloženie žiadosti o nenávratný finančný príspevok v rámci Operačného programu Kvalita životného prostredia, kód výzvy OPKZP-PO1-SC121/122-2015, na realizáciu projektu s názvom ,,Rozšírenie kanalizácie v meste Myjava“ a schválenie výšky maximálneho celkového spolufinancovania  projektu vo výške  42 905,42 eur s DPH z celkových oprávnených výdavkov z vlastných zdrojov rozpočtu Mesta Myjava
  6. Záver

Lidé Bděte 😉

Marián Orávik

Škola: FEI STU BA,
Profesia: IT analytik,
Momentálne aj poslanec MsZ Myjava

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.