Nejasná správa o zasadaní MsZ Myjava 29. 10. 2015

21 okt

Ďalšie zasadanie MsZ v Myjave je pred nami (oficiálna pozvánka mesta je zverejnená na oficiálnom webe) a tu je aj moja „neoficiálna pozvánka“:

Materiály na zasadanie sú na oficiálnej stránke Myjavy. Kompletné materiály, ktoré sme ako poslanci dostali, sú tu: 2015-10-29-Materialy-MsZ-Myjava.

Zaujalo ma v nich toto:

  • Prokurátor podal protest proti poplatku na ostatné činnosti súvisiace s výchovou a vzdelávaním na dieťaťa, ktoré má jeden rok pred plnením povinnej školskej dochádzky“. Takže tento poplatok MsZ zrejme zruší 🙂
  • Na základe predloženej „Analýzy nákladov odpadov“ zrejme mesto navrhne významne zvýšiť poplatky za odpady 🙁
  • Mesto pripravuje „Program hospodárskeho a sociálneho rozvoja mesta Myjava na roky 2016 – 2022„. Je tam hooodne celkom zaujímavých a dosť finančne náročných projektov… Ako tento dokument stručne priblížiť? Papierovo to vyzerá, že bude ako nebolo a do roku 2022 bude prakticky celá Myjava zrekonštruovaná… 🙂 Kto chce vedieť viac, treba sa doň začítať… (viď materiály vyššie).

Na tomto zasadaní okrem toho možno aj z mojej strany odznie jeden skromný návrh na zlepšenie fungovania MsZ: https://goo.gl/v6iYSe

Kto by chcel, môže tento návrh aj pripomienkovať, prípadne sa k nemu pripojiť… Stačí napísať priamo doň svoj komentár. Všetkým, vopred ďakujem. Prečo práve takýto návrh? Odpoveď je na stránke myjavského fóra.

To je zatiaľ všetko. Kto chce byť pritom, keď sa bude „lámať chlieb“, tak na zasadania MsZ je vstup voľný… 😉

Marián Orávik

Škola: FEI STU BA,
Profesia: IT analytik,
Momentálne aj poslanec MsZ Myjava

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.