Nejasná správa o zasadaní MsZ Myjava 27. 8. 2015

27 aug

Sľúbil som si, že tu budem písať správy zo zasadaní. Takže tu bude stručná správa z augustového zasadania. Rokovanie ale ešte nebolo, takže zatiaľ iba materiály: 2015-08-27-Materialy-na-MsZ-Myjava.

Zaujalo ma v nich:

 • Ževraj bude prezentovaná petícia proti zvýšeniu školného v škôlkach…
 • Na programe zasadania je aj predaj pozemkov mesta aj p. Ing. Ľubomírovi Halabrínovi, za cenu 2 Eura/m² – bez znaleckého posudku – osobitný zreteľ… (bod 8b)
 • Má sa predávať aj prístupová cesta k pozemkov k.ú. T.L. (bod 8c).
 • Bude prezentovaná konsolidovaná výročná správa za rok 2014. Výročná správa je ževraj určená predovšetkým verejnosti, čomu má zodpovedať aj štýl spracovania dokumentu. Vo výročnej správe sú prezentované výsledky činnosti mesta vo všetkých oblastiach aj z vecného hľadiska, nielen z pohľadu finančného hodnotenia jednotlivých činností… (bod 11.)
 • A možno nakoniec bude aj prehliadka mestských častí, ako je uvedené na stránke mesta, ale asi nie, pretože v našich (poslaneckých) materiáloch tento bod nie je uvedený… Viď materiály vyššie.

Rokovanie začína 27. augusta 2015 (štvrtok) o 13:00 hodine, spomienkovým zhromaždením pri príležitosti 71. výročia SNP.

Potom sa zrejem asi niekedy medzi 14-15 hodinou presunieme do zasadačky Mestského úradu v  Myjave.

Petície za zníženie školného v škôlkach sa bude preberať asi niekedy na začiatku rokovania (po 14-15 hod.?), majetkové prevody potom asi niekedy po 16. hod.? A výročná správa odhadujem asi niekedy po 17. hod?

Na zastupiteľstvo má právo prísť každý občan a povedať tam svoje otázky a pripomienky. Je na to špeciálne vyhradený bod č. 4. programu. Samozrejme občania môžu svoje otázky a pripomienky podávať počas celého rokovania zastupiteľstva (ako vyplýva rokovacieho poriadku MsZ). Vstup je voľný. Vstupné sa nevyberá 😉 A všetci sú vítaní… Najmä tí, ktorí sa neboja opýtať sa, alebo povedať  svoj názor… 😉

Program zasadania je nasledovný:

 1. Spomienkové zhromaždenie pri príležitosti 71. výročia SNP
 2. Otvorenie, schválenie programu
 3. Určenie overovateľov zápisnice
 4. Pripomienky a otázky občanov
 5. Kontrola plnenia uznesení
 6. Správa o činnosti neziskových organizácií zriadených Mestom Myjava za rok 2014 (z minulého zastupiteľstva) Sociálne služby Myjava, n.o. a Rozvoj cestovného ruchu Myjavských kopaníc, n.o.
 7. Správa o činnosti hlavného kontrolóra za prvý polrok 2015
 8. Majetkové prevody
 9. Správa o plnení rozpočtu Mesta Myjava a monitorovacia správa programového rozpočtu k 30.06.2015
 10. Zmena rozpočtu k 30.6.2015
 11. Konsolidovaná výročná správa za rok 2014
 12. Rôzne
 13. Záver

Lidé Bděte 😉

Marián Orávik

Škola: FEI STU BA,
Profesia: IT analytik,
Momentálne aj poslanec MsZ Myjava

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.