Majú sa robiť výberové konania na riadiacich pracovníkov aj v meste Myjava?

25 okt

Na zajtrajšom zastupiteľstve (26.10.2017) s p. Tóthom a p. Viselkom navrhneme, aby sa aj na Myjave vždy robili výberové konania na miesta vedúcich zamestnancov mesta a štatutárnych zástupcov organizácií v zriaďovateľskej a zakladateľskej pôsobnosti mesta.

Prax mesta pri ktorej sa tieto riadiace funkcie v minulosti mnohokrát obsadzovali aj bez výberového konania je podľa nášho názoru veľmi nesprávna.

Lepším spôsobom, ako obsadzovať tieto funkcie výberovým konaním. Teda inými slovami:

  1. V miestnych médiách zverejniť  informáciu o obsadzovanej funkcii na všetky obsadzované miesta v miestnej samospráve (a najmä riadiace funkcie).
  2. Vypočuť prihlásených uchádzačov (najlepšie na verejnom vypočutí) z ktorých potom (bez prítomnosti uchádzačov a verejnosti) zvolená výberová komisia určí najvhodnejších uchádzačov a spíše o tom verejnú zápisnicu. Na jej základe potom príslušný vedúci zamestnanec prijme daného kandidáta na dané miesto.
  3. Pokiaľ sa vyberá kandidát na riadiacu funkciu, ktorá podlieha schvaľovaniu mestským zastupiteľstvom, tak na základe správy z výberovej komisie a jej odporúčania mestské zastupiteľstvo (môže ale, aj nemusí) schváliť najvhodnejšieho uchádzača na danú funkciu a následne ho p. primátor (môže, ale a nemusí) vymenovať na príslušnú funkciu.

Materiál aj s dôvodovou správou je tu.

V editovateľnej forme je tu.

A toto je link na originálny zdroj, z ktorého tento návrh čerpal.

Marián Orávik

Škola: FEI STU BA,
Profesia: IT analytik,
Momentálne aj poslanec MsZ Myjava

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.